Najwęższa kuchnia w Warszawie.

· dom Kereta ·

W ostatnią sobotę miałam okazję odwiedzić jeden z najwęższych domów na świecie. Muszę przyznać, że chciałam to zrobić już od dłuższego czasu!

Dom Kereta mieści się na rogu ul.Chłodnej 22 i ul.Żelaznej 74. Do wnętrza można dostać się jedynie w dni otwarte, dlatego warto zaglądać na fb, gdzie pojawiają się informację o takiej możliwości.
Aby wejść do środka trzeba było odczekać swoje. Kolejka nie była długa, jednak ponieważ zwiedzanie trwało około 7 minut, a do środka wchodziły 4-osobowe grupy, do wnętrza weszłam po godzinie oczekiwania.
Przed sobotnią wizytą wiele razy oglądałam zdjęcia wnętrza w internecie, mimo to kiedy znalazłam się w środku i tak byłam zaskoczona szerokością budynku. Muszę przyznać, że idąc w stronę ulicy Chłodnej, w myślach pojawiło się pragnienie zamieszkania w Domu Kereta choćby przez tydzień! Siedem minut spędzone we wnętrzu zdecydowanie uświadomiło mi, że to nie dla mnie.
W dolnej części obiektu znajduje się 'salon’ – będący tak naprawdę jedną pufą do siedzenia, stolik, przy którym zmieszczą się dwie osoby, niewielkich rozmiarów kuchnia z lodówką, która nie pomieściłaby nawet mojego śniadania oraz toaleta z prysznicem.
Aby wyspać się w sypialni, trzeba wejść na piętro po pionowej drabinie (tak więc lepiej porzucić imprezowy styl życia). Sypialnia jest zdecydowanie najbardziej przestronną przestrzenią we wnętrzu. Tuż przy łóżku znajduje się wąskie biurko do pracy. Każdy element został tu przemyślany, nawet kontakty nie szpecą ściany, a wręcz dzięki umieszczeniu ich na odpowiedniej wysokości, służą jako półka do eksponowania książek, czy zdjęć. Całość zatopiona w bieli, która idealnie pasuje do ciasnej przestrzeni.
Myślę, że jeśli tylko nadarzy się okazja zdecydowanie powinniście odwiedzić to miejsce! Materiał zdjęciowy niestety nie pokazuje zbyt wiele, ale uwierzcie, ciężko zrobić zdjęcia w miejscu, które w najszerszym miejscu posiada niecałe 152cm i jednocześnie znajduje się w nim 5 osób. Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda kuchnia czy salon, na pewno odnajdziecie zdjęcia w internecie.
25 września 2014

1 Komentarze

  1. www.bagietka.in

    13 września 2014

    Muszę się tam w końcu wybrać :D

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skosztuj również