Naleśniki z mascarpone i malinami

· wspomnienie lata ·

Zimą naleśniki z malinami smakują najlepiej. Oczywiście mrożone owoce nie mogą równać się z malinami zrywanymi z krzaka w ciepły sierpniowy dzień. Mogą za to przynieść masę radości i wspomnienie lata, kiedy za oknem mróz i chłód.A jeżeli skusicie się i przygotujecie naleśniki z malinami i mascarpone w swojej kuchni, nie zostawiajcie ich ani na moment samych! W domu na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie miał na nie ochotę!

Składniki (2 porcje):

Naleśniki

jajko
łyżeczka cukru
łyżeczka cukru wanilinowego
łyżka masła
szklanka mleka
3/4 szklanki mąki pszennej

Krem

125g mascarpone
100ml śmietany 30%
łyżka cukru pudruPolewa
2 garści mrożonych malin
łyżka cukru

Dzień wcześniej wyjmujemy z zamrażalnika owoce i pozostawiamy na noc, aby się rozmroziły.

O poranku możemy przystąpić do przygotowania cudownego śniadania.

Zaczynamy od roztopienia masła. Jajko mieszamy trzepaczką z cukrem i cukrem wanilinowym. Dodajemy wystudzone masło, mleko oraz mąkę i wszystko dokładnie mieszamy. Masa ma być dosyć rzadka, jeżeli otrzymamy zbyt gęstą – dolewamy odrobinę mleka, jeżeli przesadzimy w drugą stronę – dodajemy mąki.

Naleśniki smażymy na rozgrzanej patelni. Ponieważ w masie jest już masło nie musimy używać innego tłuszczu.
Kiedy naleśniki są już gotowe zabieramy się za przygotowanie nadzienia oraz polewy.
Aby przygotować polewę, do rondelka wrzucamy jedną z garści rozmrożonych maliny (drugą zostawmy na potem) i łyżkę białego cukru. Gotujemy do momentu, aż maliny się rozpadną. W między czasie miksujemy mascarpone z łyżką cukru pudru oraz śmietaną, tak aby otrzymać gęsty krem.

Na połówkę ostudzonego naleśnika nakładamy krem, oraz całe maliny. Naleśniki składamy na pół i jeszcze raz na pół, aby uzyskać 1/4 koła. Polewamy ciepłym sosem malinowym.

13 stycznia 2018

Skosztuj również