Zdjęcia Lazy in the kitchen kusiły mnie od dawna, jednak zakup Guiness’a w pobliżu domu graniczył z cudem lub wiązał się z wyprawą do większego marketu. Tym razem zaplanowałam wypiek dużo wcześniej, niestety znowu zabrakło mi czasu by kupić kluczowy składnik. Ostatecznie zdecydowałam się zastąpić irlandzki trunek, klasycznym Karmi. Zamiana okazała się świetnym pomysłem, ciasto wyszło rewelacyjne.
Składniki (śr. 18cm):
150g mąki pszennej
80g kakao
250g cukru
125g masła
3 jajka
200ml Karmi
łyżeczka proszku do pieczenia
łyżeczka sody oczyszczonej
Masło ucieramy z cukrem na puszystą masę. W innym naczyniu łączymy suche składniki (kakao, mąkę, proszek i sodę). Następnie cały czas miksując masę dodajemy kolejne składniki (jajka, piwo, mąkę z kakao).
Gotową masę przekładamy do foremki wyłożonej papierem do pieczenia i wsadzamy do piekarnika rozgrzanego do 170st C. Pieczemy ok.50 minut do suchego patyczka.
Sosna
Fajnie się prezentuje to ciacho :)
Kamciss
Mówimy na niego murzynek! Bardzo lubię :)
Magda Mirabelles
Oooo, kolejne ciekawe czekoladowe ciasto do wypróbowania! I z kawą i z burakami ciacha są rewelacyjne, a teraz z piwem- wygląda niesamowicie kusząco (no i wyrosło cudownie!)! Pozdrawiam!
Martha
Świetnie wyglada to ciasto!
Super wyrośniete. ;)