Sałatka z pieczoną dynią i ciecierzycą

Poniższy przepis uwielbiam za energetyczne barwy przywodzące na myśl dzieło sztuki oraz za idealne połączenie smaków. Miłośnicy dyni i ciecierzycy będą zachwyceni!

Składniki (2 porcje)
4 garści mieszkanki młodych listków (rukola, szpinak, botwinka)1/2 dyni piżmowej50g sera…

Pierniczki last minute

Przepis na pierniki dla wszystkich spóźnialskich, ciastka wychodzą pyszne i idealnie miękkie. Od lat moje ulubione, a od zeszłego roku kosztują mnie jeszcze mniej pracy, bo ugniatanie ciasta pozostawiam Kiciusiowi.

Składniki (ok. 4 blachy ciastek)
2…

Labneh

W kuchni jestem wyznawcą zasady, im prościej tym lepiej. Lepiej oczywiście dla mnie, mam tu na myśli większą przyjemność z gotowania poprzez szybkie eksperymenty, a nie wielogodzinne maratony (choć i takie od czasu do…

Drożdżówki z malinami

Maliny to dla mnie wspomnienie sierpniowych letnich dni. Beztroskie biegi po wysuszonej słońcem trawie, piekące od słońca policzki i poharatane kolana. Choć owoc ten solo jest ideałem, postanowiłam otulić miękkim, pachnącym ciastem drożdżowym.

Składniki…

Sałatka z nektaryną i fetą

Słony smak fety przełamany słodyczą dojrzałej i soczystej nektaryny to doskonałe połączenia, aby uczcić zakończenie lata lub by przywołać odrobinę słońca w jesienne, ponure dni.

Skladniki (2 porcje):
2 garści mieszanki sałat z rukolą
1 nektarynka
4 orzechy…

Ciasto drożdżowe ze śliwkami

Drożdżowe ze śliwkami przywodzi mi na myśl wspólne pieczenie u Babci. W niewielkiej kuchni, na ostatnim piętrze niewysokiego bloku niezmiennie, odkąd pamiętam dzieje się magia. To tu poznałam pierwsze receptury, to tu bezkarnie podjadałam…